Vrijdag 01 augustus 2014, 
RegistrerenAdverterenContact   

<li><font color=#7E99B2>Türkiye'nin turizm ile ilgili konular alanı</font><li><font color=#7E99B2>What's hot, what's not in toeristisch Turkije</font>

Türkiyeye dönmeyi düsünüyormusunuz?

Evet
32
65%
Hayir
17
34%

Totaal aantal stemmen : 49

Bericht op ma 01 sep 2008 14:52

Eyerki imkanlarim olursa neden olmasin, 12ci ayda staj yeri ayarlamak icin gidicem, seneye staj donemimde cogu seyi yakindan gormus olucam.

Okulumu bitirip imkanlarim olursa kesin donus yapmak istiyorum, neden her sabah ezan sesiyle uyanmayim, neden sokakta yururken kendi insanimi selamlamayim?, burdada calisip kendi ekmegimi kendim kazanicam, neden kendi vatanimda calisip kazanip omrumun geri kalanini orda gecirmeyim. Ben bunlari gercekten cok istiyorum belki yasim henuz 17 ama, ilerki yillarda okul bittikten sonra bunlari gerceklestirmek icin elimden geleni ardima koymicam. Ben demiyorumki hollandadan memnun degilim bu devletinde hakkini yememek lazim, biz simdiye kadar burdaydik, burda dogduk burda buyuduk, her imkani sundular bize. Ama insanin kendi vatani bambaska...

Umarim hersey herkezin istedigi sekilde olur.
»ebusum«

Bericht op ma 01 sep 2008 16:38

Turkiye guzel, Turk insani da guzel ama orada bi tatil havasindan ciktiktan sonra 'normal' insanlar gibi olduktan sonra, isyerlerinde, kamu binalarinda vesayre yapilan haksizliklara nekadar sabri olur insanin bilemem. Haa gitmek istiyor muyum.. lanet olsun halen istiyorum :(
Ey mâder-i dehr subhumu şam ettin
Ebaci

Twente Varoš

Bericht op ma 01 sep 2008 21:34

Ben 10 senedir turkiyede yasamayi istiyorum (biraz abarttim). Ve turkiyede yasasam gayet iyi ayak uydurabilecegimide dusunuyorum. Turkcem iyi sayilir, turkiyede bazi yerlere girip cikmisligim var hani cokta abartilacak kadar olmasada.. bana is ayarlayabilecek insanlarda var... ama dusunuyorumki burdaki lukse ve standartlara cok aliskiniz, maddi durumumuz cok iyi hepimizin vs vs. Ben ogretmenim burda, orda ayni isi yapmis olsam bir universitede falan alacagim maas burdakinin 3te biri bile degil. Bir yandan guzel bir ortam, guzel bir hava, guzel insanlar diger yandan kotu hayat sartlari.. Ne yapmali..?
Bir kelebek olup uc, goklerde bulurum seni..
Nehir

Bericht op di 02 sep 2008 22:39

Nehir, ayni dusuncelerle bogusuyorum, seni cok iyi anliyorum. Aslinda kotu hayat sartlari diyede nitelendirmek istemiyorum. Elbette turkiyede bazi hayatlar cok kotu, insanlar aclik sefillik icinde yasiyor. Diger yanda ise dusunuyorum, gozum yukseklerde degil, asla da olmaz, benim icin bogazda bir simit bir cay yeterli, zaman geliyorki bunun hasreti yuzunden hickira hickira agliyorum. Mutlu olabilecegimi dusunuyorum.. ama insaniz sonucta, ararmiyim buradaki rahatligi, ararim.. zor iste, Allah herkese nereyde hayirli mutlu bir hayat surme sansi varsa, orayi nasib etsin (kendimi oyle avutuyorum artik).
Erkekler icin birsey yapmiyoruz!
IPEKYOL

... & THE ISTANBUL

Bericht op wo 03 sep 2008 0:18

tr'de doktora gitmek çok buyuk risk, belediye'de ufacik bi islem yaptirmaya kalksan anani aglatirlar, otomobil suruculerin yarisi ya kor ya da zihinsel ozurlu :mrgreen:

ama butun bunlara ragmen tr de yasanilir.. bazi konularda tr usta sikintisi çekiyor.. sozde ustalar anca sokup cikartmaktan anliyor. pazardaki deligi bulursan burda kazanamayacagin parayi orda kazanirsin, deligi bulamazsan ya dukkan acacan, ya bi yerde calisacan ya da konut satin alip kiralayacan/satacan
"göt oturur, kafa düşünür"
- Gheorghe Hagi
EL TURCO

Bericht op wo 03 sep 2008 1:18

Türkiyede yasam cok zor olmasina ragmen güzel. Türkiyede eksiklikler cok..Hollanda'da insana verilen degerin burda belki yuzde 5ini bulursun, zengin kitlesinden bahsetmiyorum. (sinif ayrimi buradaki hayatin icine girdigin zaman gercekten var!) Haksizliklarda inanin cok ama cok var. Arkanda saglam adamin veya herhangi özel bir statun yoksa haksizliga boyun egmekten baska caren yok. Benim gibi sizde bu tür seylere hassasliginiz varsa baslangicta bunlari kabullenmekte cok zorluk cekebilirsiniz. Diger taraftan bazi seylere ufaktan degistirme imkanimizinda olduguna inaniyorum(belki biraz fazla idealistim ama inaniyorum!). Bence Türkiyenin bizim gibi genc yurtdisinda egitim görmüs aktif insanlara cok ihtiyaci var. Aciklar cok, ve bunu farkli bir sekilde doldurmak icin Avrupada aldigimiz egitimi, is hayatindaki tecrubelerimizi kullanirsak ülkemizde cok farkli ve daha güzel olabilir diye düsünüyorum.
O yüzden imkaniniz varsa gerek stajer gerek exchange ögrencisi olarak mutlaka degerlendirin.
Ben suan Istanbulda exchange ögrencisiyim ve bazi konularda adapte olmakta zorlansamda, Hollandada yasarken fark etmedigim bazi guzel seyleri arasamda, iyiki gelmisim diyebiliyorum. Buraya kesin dönüs yaparmiyim konusunda hala kararsizim.
Lush

Bericht op vr 05 sep 2008 1:01

Eeee napiyoruz simdi. Gidiyormuyuz kaliyormuyuz? En kötü karar bile kararsizliktan iyidir derler.
Yiğitler silkinip ata binende
Derelerde bozkurtlara ün olur
Yiğit olan döne döne döğüşür
Kötüler kavgadan kaçar don olur

Köroğlu çağırır figan, ağıtlar
İman ehli birbirini öğütler
Boydan boya demir donlu yiğitler
Çalar cidasını Kahraman olur
Kahraman

Bericht op vr 05 sep 2008 11:13

Hele bi bankadan kendi paranizi çekin, yahut belediye de baska birinin yaptigi yanlisi düzeltmeye gidin, hatta ve hatta hastalanin ve iyilesmeye çalisin, sonra bir daha görüselim. Kocamaan pembe gözlüklü ve tipik "Varmisin Yokmusun" yarismacisi alamanci kizlarimizi tabii ki kollarini açip karsilayacak heyyy gidi Istanbul, ama bir birseler ya.
gewijzigd, zie PB
Sinan-Samil

Bericht op vr 05 sep 2008 18:50

Sinan-Samil schreef:Hele bi bankadan kendi paranizi çekin, yahut belediye de baska birinin yaptigi yanlisi düzeltmeye gidin, hatta ve hatta hastalanin ve iyilesmeye çalisin, sonra bir daha görüselim. Kocamaan pembe gözlüklü ve tipik "Varmisin Yokmusun" yarismacisi alamanci kizlarimizi tabii ki kollarini açip karsilayacak heyyy gidi Istanbul, ama bir birseler ya.

O bakiman gidecegin yeri iyi secmelisin.
Kendine guveniyorsan gitmelisin.
Paran yok ise, gitmeyeceksin.
Ve ben, kesinlikle daimi yasam icin Istanbul'a yerlesmem.
Istanbul gezilecek, oluklarina cekilecek, ardindan ayrilip, ozlemi ile yanilacak bir sehir.
Bu durumda, benim yerlesecegim yer Samsun olur buyuk ihtimalle.
Bankadan kendi paranizi cekme ve belediyelerde is duzeltme hususu artik eskisi gibi degil.
Daha hala ''dandik'' bankalar var, ama iyi bir banka secerseniz bu sorunu asarsiniz.
Turkiye'de hersey para ile doner, insanlik bile para ile olculur.
Bu yuzden diyorum ki, ya yuklu miktarda sermayen, ya da iyi bir gelir saglayacak ise ihtiyacin var.
Ben sermaye'yi istedigim kisa zamanda temin edemem, ama iyi bir gelir saglayacak bir meslege sahip olabilirim.
Sonrasinda... Ver elini Samsun :mrgreen:
Umutsuzluk, en büyük günah..!

Güllerimizi siyaha çevirenler, yokluğunuz yakın...
Askerimiz, size minettarız.
cam_kiran

Umut

Bericht op wo 08 okt 2008 22:55

Ben 3 sene once Turkiye ye kesin donus yaptım. tabiki buradaki hayat Hollanda da alıstıgımız hayattan cok farklı ama bir o kadarda cok guzel. Kesinlikle pisman degilim burada cok mutluyum ve herkese tavsiye ederim. Twijfel dus niet.
Hatice Coskun

Bericht op do 09 okt 2008 11:24

De mensen hierboven die willen remigreren naar Turkije zijn volgens mij Turken die op latere leeftijd naar Nederland zijn gekomen. Ik kan me niet voorstellen dat ze in Nederland zijn geboren of op zeer jonge leeftijd naar Nederland zijn gekomen.
mbnl

Bericht op do 09 okt 2008 23:56

mbnl schreef:De mensen hierboven die willen remigreren naar Turkije zijn volgens mij Turken die op latere leeftijd naar Nederland zijn gekomen. Ik kan me niet voorstellen dat ze in Nederland zijn geboren of op zeer jonge leeftijd naar Nederland zijn gekomen.

Ik ben hier geboren, waarom is het niet voorstelbaar dat ik voorgoed naar Turkije zou willen gaan..?
Umutsuzluk, en büyük günah..!

Güllerimizi siyaha çevirenler, yokluğunuz yakın...
Askerimiz, size minettarız.
cam_kiran

Umut

Bericht op do 09 okt 2008 23:58

bulbulu altin kafese koymuslar yinede vatanim demis
sarikamisli

Bericht op vr 10 okt 2008 8:51

cam_kiran schreef:
mbnl schreef:De mensen hierboven die willen remigreren naar Turkije zijn volgens mij Turken die op latere leeftijd naar Nederland zijn gekomen. Ik kan me niet voorstellen dat ze in Nederland zijn geboren of op zeer jonge leeftijd naar Nederland zijn gekomen.

Ik ben hier geboren, waarom is het niet voorstelbaar dat ik voorgoed naar Turkije zou willen gaan..?

Omdat ik niet kan geloven dat er zulke onrealistische mensen bestaan. Wordt het niet tijd dat je met je beide benen weer op de grond gaat staan?
mbnl

Bericht op vr 10 okt 2008 10:25

Ben evet oyu verdim ama galiba benimki sadece dusunmekte kalacak. Geri donmek kolay degil bence..
AD
AD

VorigeVolgende

Onderwerp opties

AdverterenContactAlgemene Voorwaarden
WelkomNieuwsEvenementenWeblogsTurkijeForum